Spokojne chwile w Łukęcinie

Łukęcin to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona w zachodniej części wybrzeża polskiego. Zajmuje tereny pomiędzy Pobierowem, a Dziwnówkiem. Osada otoczona lasem iglastym przylega do pięknej, czystej plaży. Bliskość morza i drzew sosnowych stwarza szczególny mikroklimat, który świetnie wpływa na układ oddechowy i krążeniowy, dlatego też turyści szczególnie upodobali sobie to miejsce.

Łukęcin posiada również uzdrowisko będące filią uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim. W sezonie turyści mogą zażywać tu kąpieli wodnych oraz słonecznych, a także spędzać czas na dalekich spacerach. Jest to miejsce odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak też osób samotnych, potrzebujących wyciszenia i relaksu.
Baza noclegowa Łukęcina jest bardzo bogata, można zatrzymać się w ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach, ale też dla mniej wymagających znajdą się schroniska, kwatery prywatne, pola namiotowe i kempingi. Jak widzimy każdy znajdzie noclegi (http://meteor-turystyka.pl) dopasowane do swoich potrzeb.

Łukęcin w sezonie wakacyjnym jest miejscem obozów harcerskich. Rozległa przestrzeń i duża ilość lasów sprzyja organizacji podchodów i gier terenowych. W przestrzeni tej znajdziemy również pole dla miłośników gry w golfa, a także stadniny konne umożliwiające podziwianie tej części wybrzeża na przejażdżkach konnych dla bardziej zaawansowanych w tym sporcie. Dla dzieci mogą to być przejażdżki na kucyku, a dla początkujących nauka jazdy konno pod opieką instruktora.

Niewątpliwie atutem miejscowości jest cisza i mniej turystów w porównaniu do znanych kurortów, jednakże każdy kto posmakował tego zacisznego zakątka chętnie tu powraca. Kolejnym mocnym atutem jest piękna, czysta plaża, którą można spacerować bez końca. Dla rodzin z dziećmi jedną z propozycji może być rejs po morzu lub Zalewie Szczecińskim (http://wikipedia.org) z przystani pasażerskiej w nieodległym Dziwnowie, a także ścieżki i trasy rowerowe po okolicy.

Łukęcin zachęca do odwiedzenia, odpoczynku i wyciszenia zarówno osoby zmęczone życiem w hałaśliwych miastach, jak i osoby młode potrzebujące przestrzeni do aktywnego wypoczynku oraz osoby mające problemy z sercem czy układem oddechowym. W ostatnich latach Polacy coraz częściej wybierają wypoczynek nad naszym morzem i choć pogoda nie zawsze rozpieszcza upałem to jednak jest bezpiecznie i spokojnie.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>