Rower, basen, tenis – aktywny wypoczynek w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój to słynne uzdrowisko małopolskie, leżące tuż przy granicy ze Słowacją, z dala od dużych zakładów przemysłowych oraz głównych dróg. To niewielkie miasteczko, położone pośród wzgórz Beskidu Niskiego, przyciąga z tego powodu także wielu turystów, którzy szukają ciszy oraz spokoju. Tutaj na świeżym powietrzu spędzimy miło wolny czas, a przy okazji podreperujemy nasze zdrowie. Nie byłoby pewnie takiego zainteresowania turystów tą miejscowością, gdyby nie lokalna baza noclegowa [dostępna tu: ]. Składają się na nią liczne obiekty, takie jak hotele, ośrodki wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne oraz prywatne kwatery. Wysowa-Zdrój oferuje noclegi przez cały rok i w bardzo zróżnicowanych wariantach cenowych oraz lokalizacjach. Niezależnie jednak, gdzie się zatrzymamy, będziemy mieli piękną przyrodę tuż za oknem.

Okolice Wysowej to miejsce idealne, by aktywnie spędzić czas. Znajdziemy tutaj nie tylko górskie szlaki piesze, gdzie można spędzić długie godziny na marszu, ale też liczne trasy rowerowe. Wyznaczono tutaj kilka tras znakowanych, jednak nie musimy się ich ściśle trzymać, bo w całym rejonie znajdziemy wiele dróg, którymi można się poruszać bez konieczności mijania się z wieloma samochodami. Rowerowe wycieczki po tych okolicach należą więc do bardzo przyjemnych. Szlaki rowerowe są zróżnicowanej długości oraz o różnicach poziomów, co ma kluczowy wpływ na trudność w przypadku górskich szlaków. Każdy może więc znaleźć plan idealny dla siebie i swoich możliwości.

Jednak trasy piesze i rowerowe to nie jedyne możliwości na aktywne spędzenie czasu na terenie Beskidu Niskiego. Są tu wyznaczone także trasy do jazdy konnej, oznaczone niebieskimi oraz zielonymi kropkami na białym tle. Prowadzą one m.in. do Ropek, Hańczowej, Regietowa czy Blechnarki. Na terenie miejscowości działa także nowoczesny Park Wodny Wysowa-Zdrój, gdzie można skorzystać z basenów rehabilitacyjnych, sauny czy biczy wodnych. Niedaleko Parku Wodnego działają także baseny w Sanatorium Glinik oraz w Sanatorium Biawena. Natomiast dzieci będą zachwycone parkiem linowym, który znajduje się w Ośrodku Wczasów Rodzinnych Zacisze. Można się tutaj wybiegać i wyszaleć, a wszystko to na świeżym, górskim powietrzu. W Wysowej znajdziemy jeszcze kilka placów zabaw, a także boiska do gier zespołowych oraz tenisa ziemnego. Razem sprawia to, że miejscowość jest idealnym wyborem na urlop także dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć długo w miejscu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>