Na wakacje do urokliwego Jantaru

Niektórzy długo zastanawiają się dokąd pojechać na letni urlop. Część z nich decyduje się na wyjazdy zagraniczne nie zdając sobie sprawy, że pobyt na polskim wybrzeżu może być równie atrakcyjny. Jantar, który jest niedużą miejscowością leżącą w województwie pomorskim, to miejsce, w którym można nie tylko opalać się na słonecznej plaży i zażywać kąpieli na strzeżonym kąpielisku, ale również odbyć niezapomnianą wycieczkę i skorzystać z rzadko spotykanych atrakcji.

Kwestie noclegowe w Jantarze

Wakacje nad morzem zawsze są tym na co decyduje się wiele osób. Kwaterunek w Jantarze można znaleźć w różnych cenach (oferty na meteorze), zależnie od tego czy wybierze się ośrodek wczasowy, prywatną kwaterę, czy może któryś z okolicznych pensjonatów. Rzecz jasna wybór jest naprawdę duży, jednakże mimo to warto zarezerwować pokój w wybranym lokum dużo wcześniej, aby zagwarantować sobie możliwość pobytu w tym atrakcyjnym turystycznie miejscu.

Jantar – atrakcje

Jantar jest miejscem znanym z połowu bursztynu. Każdego roku odbywają się tu zawody w poławianiu bursztynu (info na wikipedii), które same w sobie są ciekawym przeżyciem, jednakże wydarzeniu towarzyszą dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz występu różnych artystów. Fani bursztynów powinni wybrać się również do Muzeum Bursztynnictwa (mieszczącego się w szkole w Jantarze), gdzie można odwiedzić między innymi salę, w której poznaje się historię tych kamieni i bursztynnictwa. Podczas zwiedzania muzeum można dowiedzieć się również co nieco o historii Jantaru i jej mieszkańców. Goszcząc w Jantarze nie można nie zdecydować się na przejażdżkę kolejką wąskotorową. W ten sposób można odbyć wycieczkę między innymi do pięknego Malborka. W czasie jazdy podróżujący mogą przyjrzeć się pięknym krajobrazom miejsc nieco tylko oddalonych od Jantaru. Trzeba mieć świadomość, że w czasie podróży trzeba będzie przesiąść się do innej kolejki, a to ze względu na to, że trasa prowadząca do Malborka ma dwa rodzaje torów, jednakże mimo tej drobnej niedogodności warto wybrać się na taką jednodniową wycieczkę.

Podczas urlopu w Jantarze warto też odwiedzić ośrodek Buffalo Bill. Dzięki niemu można wybrać się nad morze na… koniu niezależnie od tego czy umie się jeździć konno czy dopiero zaczyna przygodę z tym sportem. Taka wyprawa z pewnością będzie wspaniałą przygodą dla każdego członka rodziny.

«
»

One comment on “Na wakacje do urokliwego Jantaru”

  1. stewardessa pisze:

    Przejażdżka kolejką wąskotorową to jedna z najlepszych atrakcji, widoki, jakie się obserwuje podczas jazdy są tak piękne i malownicze i bajkowe wręcz, że nie umiem tego nawet opisać słowami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>